Liturghie misionară la Bohotin

Viața parohiei Martie 24, 2019

La Parohia Sf.Ier. Nicolae Bohotin, Protopopiatul II Iași, din comuna Răducăneni, Iași a  avut loc astăzi, 24 martie 2019, sfânta Liturghie misionară.

La strană au dat răspunsul aproximativ 20 de tineri din ATOR Iași, veniți împreună cu Părintele Mihail Siminciuc, coordonator al activităților tinerilor din această organizație. Scopul activității a fost conștientizarea importanței participării tinerilor și enoriașilor la slujbele bisericii, arătând bucuria slujirii credincioșilor. A urmat apoi o întrunire a tinerilor oaspeți cu alți  tineri din satul Bohotin la o agapă frățească cu cântece frumoase tinerești cu îndemnuri la păstrarea credinței noastre străbune.

Sunt benefice astfel de manifestări pentru revigorarea slujbelor desfășurate în cadrul parohiilor, și pentru a pune bazele și la noi colaborări cu ATOR IAȘI pentru a organiza activități în parohie.

Pr. Iulian Andrei

Citește alte articole despre: liturghie, misionara, bohotin, ATOR Iași